Návštěvnost
Zajímavé odkazy
Plavecko - běžecký pohár
autor: Kratochvílová
V úterý 23. října se dvanáct žáků a žákyň 4. – 9. třídy utkalo ve vodě i na souši s konkurenty z jiných olomouckých a okolních škol. Někteří se XII. ročníku Plavecko-běžeckého poháru neúčastnili poprvé a mohli tak své výkony oproti loňskému roku vylepšit. Žáci byli rozděleni do 6 kategorií (3 dívčí a 3 chlapecké), závod byl zahájen rozplavbami na 50m, které určily, v jakém pořadí a s jakým časovým odstupem budou jednotlivě startovat do běžecké části závodu (kategorii 4. - 5. třídy čekal úsek 500m, starší kategorie 1000m). Do této druhé části jsme často nevstupovali z dobrého umístění, plavání v naší tělocvičně opravdu jen těžko simulujeme, ale kolem Hněvotína jsou i od nás vyběhané cestičky, a tak jsme v běžeckém závodu dokázali často postoupit o mnoho míst nahoru. Například Jan Kreuzer startoval do běžecké části z desátého místa a nakonec skončil druhý. Výborně si vedl také Ondřej Kuzník, který se díky běžecké části závodu posunul o deset příček na konečné šesté místo. Stejně tak dobře zaběhly svůj závod Kristina Klimková, která se posunula na krásné páté, a Tereza Spáčilová na ještě hezčí čtvrté místo. Další dvě medaile pro náš tým vybojovali Václav Kuchrýk a Barbora Spáčilová, kteří oba obsadili druhé místo. Žáci byli odměněni tradičními odznáčky poháru, drobnými věcnými cenami a tři nejlepší v každé kategorii medailemi. Naše medaile měly tedy všechny stříbrnou hodnotu. Gratulujeme a děkujeme všem, kteří bojovali s plným nasazením. Za naši školu závodili: Tereza Spáčilová, Barbora Spáčilová, Šimon Ševčík, Václav Kuchrýk, Kristina Klimková, Jitka Sohrová, Nikola Toufarová, Daniel Drtina, Jan Kreuzer, Monika Peřinová Vladislav Ječmeň a Ondřej Kuzník. Mgr. Radka Dudová