22/03/2023 Turnaj ve florbale - Olšany (mladší žáci)
Změna termínu jarního fotografování
28 29
29/03/2023 Turnaj ve florbale - Olšany (starší žáci)
30 31
03/2023 Knihovna města Olomouce - Soutěž o ilustrátora k příběhu s dobrým koncem

8.12.2022

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 se naši reprezentanti z 5. třídy zúčastnili ČEPS Cupu mladších žáků v Litovli. V šestičlenné sestavě se vedle kapitána Jirky Záboje objevili Michal Dostál, David Dvořák, Daniel Furch, Viktor Pospíšil a Ondřej Svoboda. V litovelské hale se hrály dvě skupiny okresního kola. V té naší byly základní škola z Pňovic, Olomouce a dvě z Litovle.

V prvním utkání jsme se střetli s Pňovicemi a ve vyrovnaném souboji jsme prohráli až díky gólu v poslední minutě 2:3. Stejným výsledkem jako předchozí zápas, avšak v náš prospěch 3:2 skončilo utkání s olomouckou základní školou sv. Voršily. Opět rozhodovala poslední minuta, kdy chybné střídání soupeře potrestal náš kapitán Jirka Záboj. Protože se nám výsledek líbil tak moc, skončil stejným poměrem i náš třetí zápas se ZŠ Litovel Jungmannova. Bohužel v poměru, který hovořil v náš neprospěch – 2:3. Na závěr nás čekal suverén skupiny ZŠ Litovel Vítězná. Herní projev našeho soupeře byl nad naše síly a bohužel se nám nepodařilo vstřelit ani čestný gól. Poslední zápas turnaje jsme prohráli vysoko 6:0.

Přestože se nám nepodařilo postoupit do dalšího kola, kluci podali bojovné výkony. Největší slabinou, stejně jako v jiných turnajích, byl týmový duch. Každý může udělat chybu, ale je potřeba, aby se mu od spoluhráčů dostalo podpory. Pouze společným výkonem lze totiž dosáhnout úspěchu.