03/05/2023 McDonald's Cup Olomouc

Datum konání:
3.5.2023

Z okresního finále přivezli bronzové medaile

Ve středu 3. 5. 2023 se na třech fotbalových hřištích odehrálo okresní finále fotbalového McDonald’s Cupu. Do něj se probojovali druháci a třeťáci naší základní školy Magdaléna Luxová, Jakub Dofek, Filip Kravčík, Laura Kovaříková, Šimon Beránek, Ustym Kuzyk, Vojtěch Slouka, Jakub Šulc a Filip Vocilka. Do Řepčína se kromě našeho týmu dostalo ještě dalších šest základních škol. V prvním zápase jsme narazili na známého soupeře a vítěze okrskového kola z Grygova ZŠ Velká Bystřice. Bohužel stejně jako v Grygově jsme jim v prvním zápase podlehli 5:1. Hned vzápětí jsme si ale spravili náladu vítězstvím 5:1 proti ZŠ Hálkova. Na vítězné vlně jsme díky výsledku 4:3 pokračovali i proti International School Olomouc. To, že se musí bojovat do posledního hvizdu, jsme zjistili proti ZŠ Zeyerova, když jsme inkasovali vyrovnávací gól na 5:5 doslova v poslední vteřině zápasu. Druhou prohru na turnaji jsme zaznamenali proti stříbrné ZŠ Bělkovice-Laštany. Poslední zápas nás čekal největší konkurent v boji o třetí místo ZŠ Medlov. Tři rychlé góly nalomily naše sebevědomí a do poločasu jsme stihli snížit alespoň na rozdíl dvou branek. Slabá psychika soupeře, agresivní trenér ale také naše odhodlání a bojovnost přinesly své ovoce. Utkání jsme dokázali v druhé půli otočit a díky výhře 5:3 jsme se mohli radovat ze zaslouženého bronzu. Rád bych celý tým pochválil za nasazení, se kterým do každého zápasu nastupovali. Do příštího turnaje zapracujeme na podpoře, když některý z nás udělá chybu a určitě se můžeme dostat ještě dál.