Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
SCIO pro školy - udělení certifikátu
4 5 6 7
8
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
9
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
10
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
11
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
12
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
13
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
14
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
15
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
16
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
17
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
18
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
19
Příměstský tábor - platba do 15. 6. 2024
Oznámení o přerušení provozu ŠD
20
Oznámení o přerušení provozu ŠD
21
Oznámení o přerušení provozu ŠD
22
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
23
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
24
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
25
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
26
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
27
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
28
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
29
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
30
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
31
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
1
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
2
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
3
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
4
Oznámení o přerušení provozu MŠ
Oznámení o přerušení provozu ŠD
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 13-15/06/2023 Cykloturistický kurz IX. třídy

13-15/06/2023 Cykloturistický kurz IX. třídyDatum konání:
13.6.2023
Datum ukončení:
15.6.2023

Předposlední týden školního roku jsme uspořádali pro žáky IX. třídy třídenní cyklistický kurz. Na školním dvoře se v úterý ráno začaly hromadit stany, spacáky, karimatky a batohy, které pan ředitel naložil do auta a abychom je nemuseli vézt na kolech, odvezl nám je do našeho cílového tábora.

Z Hněvotína jsme se vydali po polních cestách, cyklotrasách a krásným Litovelským Pomoravím. První větší zastávka byla v kempu Pádlo, kde jsme se nejprve přepravili i s koly na druhý břeh díky důmyslnému samoobslužnému voru a zastavili se zde na oběd. Dále nás čekala menší zastavení ve sluneční hoře a v Noemově arše ve Sluňákově a zmrzlina na půli cesty. Rybník Sobáčov na nás čekal ve všem s otevřenou náručí, poskytnul nám vše potřebné v plném komfortu. Se zručností jsme postavili osm stanů a obhlédli okolí. Následoval vytoužený odpočinek a večerní opékání buřtů.

Druhý den našeho výletu jsme se vydali na okružní jízdu více kopcovitou krajinou přes Bouzov a Mladeč, a tak jsme tu a tam z cyklistického kurzu udělali cykloturistický. Zastávky na občerstvení nebo na oběd byly vždy velmi očekávaným mezníkem. Přestože jízdou znavení nenastalo po návratu do tábora u většiny velké odpočívání, ale přehazovaná, volejbal nebo tenis. Večer jsme pak strávili dlouhým povídáním o devítiletých zkušenostech ve škole u praskajícího ohně. Stejně jako v tento večer, kéž všichni vzpomínáme v budoucnu na ty hezké nezapomenutelné zážitky, které jsme společně zažili.

Třetí den byl den návratu. V táboře jsme ještě všichni zažívali pohodu a pomalé probouzení, vstávání a balení stanů, na cestě se ale každý už nějak viděl doma na gauči. Naše rychlost na zpáteční cestě byla neskutečná, někteří jedinci nezadržitelní. Nejraději by ani nezastavovali, nečekali na pomalejší články skupiny a jeli hned, jak je dojeli ti poslední. Po celou dobu naší výpravy nikdo nezaznamenal žádný defekt ani úraz a díky bezpečné jízdě všech deváťáků jsme tak dojeli domů v naprostém pořádku.

Počasí nám nemohlo přát lépe, slunce, žádný déšť a teplota kolem 20 °C byly přidanou hodnotou celého našeho výletu. Historicky první cyklistický kurz se vydařil!

Fotografie zobrazíte kliknutím sem.