Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 14-15/11/2023 Florbalový turnaj Lutín

14.11.2023
Datum ukončení:
15.11.2023

Zažili jsme v Lutíně

Dva dny po sobě, 14. a 15. listopadu 2023, se konaly v Lutíně florbalové turnaje, obou se naši žáci 2. stupně zúčastnili.

Hoši 6. a 7. třídy bojovali v prvním zápase se ZŠ Nedvědova statečně. První gól obdrželi před „odchodem do šaten“, v 9:56 prvního desetiminutového poločasu. V druhé polovině jsme se ale bojovně ujali vedení 2:1 a doufali ve vítězství. Jenže asi minutu a půl před koncem hry jsme špatně vystřídali, náš hráč vstoupil do pole dřív, než jiný hráč stihl hru opustit, a tak jsme hráli v oslabení. Těsně před koncem tak soupeř vyrovnal a zápas skončil nerozhodně.

Druhý zápas se nám vydařil, přestože jsme kasírovali několik zbytečných gólů, vyhráli jsme 8:4. A to jsme opět hráli v oslabení, ale v něm dokonce branku vstřelili. Už v tuto chvíli nám bylo jasné, že ono špatné střídání nás bude stát 1. místo v turnaji. Nedvědova škola se rozehrála a nasbírala v ostatních zápasech skvělé skóre, my bychom museli uhrát 14 bodů v posledním zápase, což nám bylo jasné, že je nereálné. Úkol zněl ale jasně: Střílejte! Vyhráli jsme, ale pouhých 7:3. Náš nejlepší hráč byl jednoznačně Ondra Záboj, který vsítil 11 branek, a díky němu jsme se dostali na druhou pozici; jen se při střídání musí příště víc soustředit.

Hned druhý den čekal stejný turnaj hochy 8. a 9. třídy. Jsme škola s jednou třídou v ročníku, jelo jen 5 hochů a brankář, a zdálo se, že nebudeme moci školám, které mají 2-3 třídy stejně starých žáků konkurovat. Oni mohou vybírat pro turnaj z florbalistů, hokejistů apod. Proti asi 11 početnému družstvu ZŠ Demlova se v prvním zápase hoši bránili „zuby nehty“, hráli skvěle, přesto inkasovali prohru 3:10. Druhý zápas s námi srovnatelně početnou školou jsme vyhráli 7:2 a čekal nás Lutín, který ZŠ Demlova porazil o jeden gól. Naši hoši šli do boje s velkou vervou a lutínští možná až moc sebejistě. Hra z naší strany byla téměř luxusní. Prohráli jsme se ctí jen o čtyři góly, 2:6. Třetí místo bylo naše. Radost ze hry ale byla znát na obou turnajích.