Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4
Jarní prázdniny
5
Jarní prázdniny
6
Jarní prázdniny
7
Jarní prázdniny
8
Jarní prázdniny
9
Jarní prázdniny
10
Jarní prázdniny
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21
Velikonoční tvořivé odpoledne 21.3.2024
22 23 24
25 26
Výlet do Pevnosti poznání 26.3.2024
27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 17-21/07/2023 Příměstský tábor - 2. turnus

17-21/07/2023 Příměstský tábor - 2. turnusDatum konání:
17.7.2023
Datum ukončení:
21.7.2023

Je libo Litovel?

Už v pondělí dopoledne jsme se pustili v druhém turnusu příměstského tábora do sportování na hřišti, abychom si odpoledne odpočinuli v pohodlných sedadlech kina Premiere Cinema na pohádce Mezi živly.

V úterý jsme tradičně zajeli vypotit litry potu do BRuNa a ujistili se, že i děti, které nikdy v tomto zábavním parku nebyly, tam jsou od prvního okamžiku spokojené a šťastné.

Asi založíme nějakou meziškolní, meziměstskou nebo mezinárodní soutěž v Boji o vlajku, protože naše děti z tábora netouží často po jiném sportování. Tato strategická hra je tak nadchla, že i ve středu na sportovním dni jsme ji hráli několik hodin. Vystřídali jsme ale, díky mírnému nátlaku vedoucích, i Kinn-ball a Jugger a několik jedinců sehrálo i tenisovou partii. Až odpoledne se za slunného počasí někteří ochladili v bazéně, jiní šli opět neúnavně sportovat na hřiště.

Předposlední den celého tábora jsme zajeli do Litovelského Pomoraví. Nejprve jsme se přeplavili na voru do kempu Pádlo na občerstvení a poté děti ve třech skupinách museli splnit několik úkolů v areálu Sluňákova. Sluneční hora, Rajská zahrada, Lesní chrám, Sluneční spirála, Kouzelný les zvuků, Dům přírody, to vše nám vydalo svá tajemství a my jsme v přírodním ráji mohli pozorovat žáby, užovky, motýly, les i řeku – faunu i flóru zdejší chráněné krajinné oblasti.  

Poslední den jsme objevovali školní zákoutí. Po jednotlivých vodních, sportovních, obratnostních, myšlenkových, tajemných, zábavných… aktivitách jsme se nakonec probojovali až k pokladu.

I tento týden se nám vlastně všechno vydařilo dle našich plánů. Nachodili jsme denně 12 – 15 tisíc kroků a někdy jsme měli pocit, že děti usnou už cestou domů.

Děkujeme nadšeným dětem a jejich rodičům, že jsme s nimi mohli prožívat dva týdny prázdnin.

Fotografie zobrazíte kliknutím sem.