20/12/2023 Vánoční laťka

Datum konání:
20.12.2023

Vánoční laťka nabídla skvělé sportovní výkony

V posledním školním týdnu kalendářního roku 2023 se konala tradiční sportovní soutěž ve skoku vysokém. Ve středu 20. prosince se ve školní tělocvičně potkali skokani celkem z pěti základních škol – Lutín, Těšetice, Náměšť a Senice.

Naši školu v mladší kategorii dívek reprezentovala z důvodu velké nemocnosti jen Natálie Grčková ze sedmé třídy a obsadila krásné druhé místo s výkonem 120 cm.

V mladších hoších nás reprezentovali taktéž sedmáci, Jakub Švéda, Patrick Cikryt a Matěj Šulc, který se z nich umístil nejvýše, zdolal 145 cm a skončil na druhé pozici.

Starší dívky vyskákaly dva cenné kovy. Těsně pod stupni vítězů na děleném čtvrtém a pátém místě díky výkonu 130 cm skončila Alena Brůžková. O pět centimetrů více skočila Justýna Ježová, čímž si zajistila stříbrnou medaili, a se stejným výkonem, ale lepším průběžným zápisem a tím pádem i lepším umístěním završila kategorii starších dívek Sára Ševčíková a soutěž vyhrála.

Zástupci starších chlapců byli Radim Vánský se 135 centimetry, třetí příčku obsadil Martin Slovák se 155 cm a druhý skončil Jaroslav Brůžek, o jehož umístění rozhodl až poslední pokus při rozeskakování na 158 centimetrech.

Bodovací soutěž chlapeckých týmů ovládla ZŠ Lutín, naší škole patřila druhá příčka a třetí skončila ZŠ Těšetice. V celkovém hodnocení dívek vyhrála rovněž ZŠ Lutín, stejně druhé místo tak zůstalo beze změny, jen ZŠ Těšetice na třetím místě nahradila ZŠ Senice.

Rádi bychom poděkovali našim sportovcům za skvělé výkony, které byly podpořeny bouřlivou atmosférou ostatních žáků naší základní školy, a těšíme se na další sportovní setkání.