Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Opakovaný výskyt spálové angíny
30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
Zahradní slavnost v MŠ
17 18
19 20 21 22
Pozvánka na schůzku rodičů nově nastupujících dětí
23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > 24/05/2023 Pohár starostů

24/05/2023 Pohár starostůDatum konání:
24.5.2023

Pohár starostů 2023

Letos jsme převzali pomyslnou štafetu od ZŠ Olšany v pořádání jarního mítinku - atletického čtyřboje. Velká organizace a plánování několik týdnů předem se vyplatily a nám se podařilo zajistit vše potřebné pro sportovní souboj žákyň a žáků z naší a osmi okolních škol.

Téměř dvě stě sportovců na několika sportovištích usilovalo o nejlepší výsledky. Soutěžilo se ve sprintu, skoku dalekém z místa, hodu míčkem či granátem a vytrvalostním běhu. Celou dobu se na hřišti fotbalového klubu hemžily skupinky jednotlivých škol a kategorií, areál žil a stále se všude něco dělo.

Výsledky se zapisovaly, porovnávaly, sčítaly a po 13 hod bylo vše jasné. V kategorii 4. a 5. třídy pro naši školu vyhráli pohár a 1. místo: Mia Cikryt, David Dvořák, Sára Dudová, Kristýna Ježek a Jiří Pfof. Děkujeme a gratulujeme nadaným sportovcům!

Téměř stejného výsledku dosáhli, ale přesto bez poháru skončili na 2. místě žákyně a žáci z 6. a 7. třídy. Protože získali stejný počet bodů s dalším družstvem, posuzuje se pořadí podle vytrvalostní disciplíny, a v té byli naši horší než Olšany. Prvenství tak museli Viktorie Kolářová, Jakub Švéda, Nikol Tomaščáková, Denis Vilímec a Radim Vánský přenechat jiným. Přesto si jejich výkonů vážíme stejně, jako kdyby byli první. J

Sice na nejnižší pozici, ale přesto stále na stupních vítězů, se umístili sportovci z 8. a 9. třídy: Justýna Ježová, Jaroslav Brůžek, Ivo Rokyta, Adéla Petrželová a Jan Jašek.

Naši malošci takové štěstí neměli, ale ve všech disciplínách se snažili stejně jako ti, kteří se umístili na předních stupních vítězů. Soutěžili: Eva Čupalková, Linda Vébrová, Viktor Waclavík, Tomáš Volák a Petr Šuráň z  1. třídy, Beáta Murányi, Jakub Dofek z 2. třídy a Adéla Bušinová, Filip Vocilka a Ustym Kuzyk z 3. třídy.

Děkujeme všem, kteří se se všemi okolnostmi tohoto náročného dne poprali se ctí.

Počasí celé akci přálo, déšť se areálu vyhnul mílovými kroky, slunce nepražilo, a kdyby bylo o pár stupňů více, byli by spokojeni úplně všichni. I tak byly ideální podmínky pro aktivní činnost.

Fotografie zobrazíte kliknutím sem.

Video zobrazíte kliknutím sem.